wtorek, 11 czerwca 2013

E3 w pigułce!Jak co roku w wakacje w Los Angeles odbywają się targi E3. Jest to święto dla milionów graczy na całym świecie. Jako, że przez większość mojego życia gry video były (i w pewnym stopniu są nadal) mi bardzo bliskie, to postaram się przytoczyć w pigułce najważniejsze dla mnie informacje jakie przedstawili nam tacy giganci branży gier wideo jak Microsoft, Electronic Arts, Ubisoft oraz Sony.Konferencja Microsoftu w skrócie: Wiedźmin 3 (bodajże pierwszy gameplay! ♥) 100h ręcznie tworzonych questów! Kolejny pokaz rozgrywki z Battlefield 4 który wygląda ślicznie, nowe Halo na X'a One, Dead Rising 3 czyli sieczka z zombie Prócz tego masa jakiś gniotów których tytułów nawet nie zapamiętałem. Jednak najważniejsza wiadomość to fakt iż Xbox One trafi do sklepów w listopadzie w cenie 499 Euro. Ogólnie Micro$oft poszedł troszkę w ilość zamiast w jakość.
Konferencja Electronics Arts w skrócie: Gry sportowe przede wszystkim. FIFA 14 ma byś super cudowna (myślący gracze, nowe animacje, nowe zagrania) ale tylko na konsolach, wersja PC będzie okrojona (znowu?). DICE tworzy Star Wars: Battlefront 3! Super wiadomość! Tryb multi w Battlefield 4 na 64 graczy naprawdę robi wrażenie! I coś na co czekałem – remake Mirrors Edge! Ogólnie konferencja EA według mnie wypadła gorzej niż ta Microsoftu. 
Konferencja Ubisoftu w skrócie: Masa casualowych gier dla dzieciaczków. Nowy trailer Watch_Dogs który wyciekł już wcześniej do sieci. Trailer i filmik na silniku gry Assassin's Creed IV. Myślałem, że usnę, aż tu nieoczekiwanie prezentacja The Division, gdyby nie ten tytuł to byłbym totalnie rozczarowany tą konferencją, zapowiada się naprawdę interesujące MMO!
Konferencja Sony w skrócie: Steampunkowe, mega klimatyczne The Order. Nowy gameplay Killzone: Shadow Fall. Trailer InFamous: Second Son z elementami rozgrywki. Techniczne demo - The Dark Sorcerer, wygląda mega świetnie! Pierwszy porządny gameplay Assassins Creed IV: Black Flag! Warto wspomnieć o wpadce, jaką było zacinanie się gry podczas pokazu. Kolejny nowy gameplay Watch_Dogs! Zaprezentowany został m.in. fragment jazdy samochodem oraz pokazano wiele możliwości działania głównego bohatera, to ciągle robi wrażenie. Pokazano zapowiedź gry Mad Max. Na PS4 będziemy mogli grać w UŻYWANE gry! Nie będzie wymagane połączenie z internetem! Micro$oft może się schować :D Pierwszy gameplay nowej gry Bungie - Destiny, graficznie wygląda to niesamowicie ale troszkę trąca nudą. A na sam koniec wiadomość dnia – PS4 kosztować będzie „tylko” 399 dolarów/euro, to aż o 100 dolarów/euro mniej niż i tak już blado wyglądający w tym pojedynku Xbox One!

Ogólnie rzecz biorąc Sony swoją świetną konferencją zmiażdżyło całą konkurencję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz