poniedziałek, 9 czerwca 2014

E3 2014! - Wyczekiwane tytuły.


Nadeszło E3 – istne święto dla graczy, którzy nie mogą doczekać się informacji o swoich najbardziej wyczekiwanych tytułach.  Już przed samym wydarzeniem, niektórzy twórcy uraczyli nas trailerami, aby narobić nam apetytu na zapowiedzi poszczególnych produkcji.  I szczerze mówiąc udało im się, jesteśmy strasznie podekscytowani tym, co ujrzymy już za parę godzin.
Ogólne oczekiwania:
Nie są duże. Liczę jedynie na ujrzenie jakichś nowych marek – na razie jak wiemy, większość tytułów, które zostaną pokazane, to kolejne części znanych serii. Dlatego jestem ogromnie ciekaw Lords of the Fallen Tomka Gopa,  Dying Light Techlandu, a także niezaprezentowanych do tej pory produkcji. Niespodzianki mile widziane!

Konkretne oczekiwania:

Wiedźmin 3: Dziki Gon
Czy jest ktoś, kogo kompletnie nie interesuje Wiedźmin?  Seria gier od CD Projekt RED rozsławiła markę stworzoną przez Andrzeja Sapkowskiego na całym świecie. Dodatkowo ostatni zaprezentowany trailer sążnie podkreślił atmosferę i to, czego można się po tym tytule spodziewać - otwarty świat, jeszcze większy słowiański klimat (w dwójce troszkę zanikł), nowe mechanizmy walki, a także więcej ważnych książkowych postaci. Dlatego na E3 chciałbym zobaczyć już tylko konkretny gameplay, nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.

Dragon Age: Inqusition
BioWare sumiennie stara się ukryć kompletną porażkę o nazwie Dragon Age II. Widać to po pierwszych materiałach, gdzie o wiele bardziej czuć klimat pierwszej części. Powraca wybór ras, akcja jest wyważona (czasami nawet przypomina mi serię Dark Souls), a silnik Frostbite robi naprawdę wielkie wrażenie i dodatkowo jak w Battlefieldzie pozwoli na destrukcję otoczenia. Wygląda to świetnie i mam nadzieję, że Bio uda się odkupić swoje winy, bo chętnie powróciłbym do świata Thedas.

Far Cry 4
Trzecia odsłona serii odniosła wielki sukces. Uraczyła nas pięknymi krajobrazami, świetną mechaniką rozgrywki oraz zapadającymi w pamięć bohaterami. Po okresie wielu plotek przyszło potwierdzenie: przenosimy się w Himalaje. Liczę na jeszcze więcej tego samego, a szczególnie na antagonistę, który mógłby przebić niestabilnego umysłowo Vaasa. Kolejny rozdział definicji szaleństwa? Jestem jak najbardziej za!

Tom Clancy’s The Division
Ostatnio Ubisoft przełożył premierę zapowiadającego się nieźle The Division i niezmiernie się z tego cieszę – jeżeli tylko ma go to uchronić przed tym, co stało się z Watch_Dogs. Połączenie TPSa, RPGa i MMO bazującego na nowym silniku Snowdrop wygląda oszałamiająco i można spodziewać się czegoś naprawdę świeżego na rynku sieciowych strzelanin.

Middle-earth: Shadow of Mordor
Do tej pory, tylko strategie najbardziej odnajdywały się w uniwersum wykreowanym przez Tolkiena. Opowieść o zemście na mordercach swojej rodziny z systemem Nemesis, gdzie każdy wróg jest indywidualną jednostką, dodatkowo z mechanizmami zaczerpniętymi z serii Arkham oraz Assassin’s Creed, może w końcu doprowadzić do jakiegoś przełomu. Już niedługo premiera, więc czekam z niecierpliwością na nowe materiały.

Batman: Arkham Knight
Wedle wszelakich opinii ostatnia część, czyli Arkham Origins, nie zdobyła serc fanów. Nie była to jednak odsłona prawowitych ojców serii, dlatego Rocksteady słusznie odcina się od tego niechlubnego wyjątku i powraca z ostatnią częścią stworzonej przez siebie trylogii. Szykuje się trochę zmian, a szczególnie w samym poruszaniu się po Gotham – Netopyr będzie mógł śmigać Batmobilem. Mam nadzieję, że mechanika walki zostanie odświeżona, a otwartość miasta da więcej możliwości w jej wykorzystaniu.

Mortal Kombat X
Ed Boon od jakiegoś czasu dawał wskazówki, co do możliwości pojawienia się nowego MK, co w końcu przypieczętowano świetnym trailerem. Chciałbym otrzymać prawdziwie next-genowy tytuł nawiązujący do tradycji bijatyk i jakieś nowe postacie, które pasowałyby do samego uniwersum (nawiązuję do ciebie MK: Deception!)

Assassin’s Creed Unity
Nareszcie Ubisoft postanowił przenieść akcję do czasów Rewolucji Francuskiej. Nie spodziewam się niczego nowego – życzę sobie jednak naprawdę świetnie poprowadzonej fabuły, aby Arnaud był wyrazistym bohaterem oraz wielu historycznych postaci i nawiązań.

Battlefield Hardline
Nowa formuła, nowe realia i wyraźne zapatrzenie się w Payday’a. Battlefield nigdy nie wychodził poza sferę wojenną aż do teraz. Tym razem czekają na nas pojedynki policji z bandytami w rozbudowanym trybie multiplayer. Oby tylko nowy BF nie zszedł poniżej standardów ustanowionych przez serię, będzie dobrze. I  może w końcu uda się zrobić porządnego single’a?

Co chcę szczególnie zobaczyć?

Mass Effect 4
Krążą plotki i krążą po Internecie – czyżbyśmy mieli zobaczyć nową odsłonę serii?  Z całego serca czekam na ten moment i oczekuję prawdziwego next-genowego tytułu. Smutek tylko pozostaje, bo podobno ma nie być żadnej wzmianki o Shepardzie, ale to uniwersum jest tak ogromne, że materiału na prequela jest od groma. Poproszę więcej RPGa niż samej strzelaniny, a radość z mojej twarzy nie zniknie.

Łukasz "Crenshibio" Szymański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz