wtorek, 1 października 2013

Premiery filmowe - październik 2013


Turbo (27 wrzesień). Film premierę miał wprawdzie pod koniec września ale postanowiłem zaproponować go Wam również w październikowym zestawieniu. Miałem już przyjemność go oglądać i mogę go szczerze polecić. Bardzo dobra animacja przepełniona masą świetnych, zabawnych scen. Bardzo dobre 3D. Twórcy nie zapomnieli również o wpleceniu w film kilku ważnych reguł i nauk dla młodszych widzów. Możecie śmiało zabrać pociechy do kina.


Agenci (27 wrzesień). Podobnie jak w przypadku „Turbo”, film ten też miał premierę na koniec września i ta produkcję również zaproponuję Wam na październikowy seans. Byłem, widziałem i bawiłem się bardzo dobrze. Świetne męskie kino, które spodoba się również płci pięknej. Mark Wahlberg i Denzel Washington tworzą na ekranie świetny duet, aż przychodzi mi na myśl „Zabójcza broń”. Jeden z najlepszych filmów akcji ostatnich miesięcy, w którym doświadczymy również masy humoru. Polecam!


Wałęsa (4 październik). Co tu dużo mówić. Wajda, Więckiewicz, Wałęsa. Polski kandydat do Oscara. Nie wypada nie zapoznać się z tą produkcją.


Labirynt (4 październik). Bardzo dobrze oceniany przez zachodnie media film. Opowiada o losach ojca, który na własną rękę próbuje odnaleźć porywacza swojej córki. Podobno rola Hugh Jackmana powala, a po seansie człowiek czuje się aż przytłoczony tym co dane mu było obejrzeć na ekranie kina. Ja na film idę na bank!


Grawitacja (11 październik). Najbardziej przeze mnie wyczekiwany film tej jesieni. Dwójka astronautów zostaje uwięziona w przestrzeni kosmicznej. Sytuacja wprost beznadziejna. Seans w IMAXie moim zdaniem obowiązkowy. Film za granicą oceniany jest na ponad 90%! To trzeba zobaczyć chociażby dla wspaniałych zdjęć oraz ponoć zapierającego dech w piersiach 3D!


Carrie (18 październik). Remake a za razem adaptacja debiutanckiej powieści Stephena Kinga. Carrie (w tej roli wschodząca gwiazda Chloë Grace Moretz) to nastolatka, która odkrywa w sobie paranormalne zdolności. Gnębiona i wyśmiewana przez rówieśników, postanawia wykorzystać swoje zdolności i zemścić się na nich podczas balu maturalnego.


Ślepy traf (18 październik). Justin Timberlake w roli gościa, który przegrywają dużą kwotę pieniędzy w internetowym kasynie, postanawia dowieść sprawiedliwości i odzyskać pieniądze. W roli czarnego charakteru nasz nowy Batman, czyli Ben Affleck.


Maczeta zabija (18 październik). Jeden z najbrzydszych bohaterów współczesnego kina powraca w jeszcze bardziej szalonym i pokręconym filmie. Obsada nafaszerowana twarzami, które bez problemu rozpozna większość nawet niedzielnych kinomanów.


Piąta władza (25 październik). Film przedstawiający losy dwój hakerów. Juliana Assange’a (Benedict Cumberbatch) oraz Daniela Domscheit-Berga (Daniel Brühl), którzy zakładają WikiLeaks. Poprzez portal ten przesyłają coraz więcej ważnych informacji, sekretów władzy oraz przestępstwa wielkich korporacji.


Gra Endera (31 październik). ekranizacja powieści Orsona Scotta Carda opowiadająca o walce ludzkości z atakiem kosmicznych robali. Czy coś w ten deseń. Na pewno będzie mega widowiskowo. Zapowiada się kawałek porządnego sci-fi. W obsadzie młode wschodzące gwiazdki takie jak Asa Butterfield, Abigail Breslin oraz Hailee Steinfeld, a doświadczeniem wspierają ich Harrison Ford oraz Ben Kingsley.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz