piątek, 18 lipca 2014

Miszmasz: "Niesamowity Spider-Man 1 i 2".


Tytuł: Niesamowity Spider-Man 1-2 / The Amazing Spider-Man 1-2
Część 1

Data Premiery: 4 lipca 2012
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Reżyseria: Marc Webb
Scenariusz: James Vanderbilt, Alvin Sargent, Steve Kloves
Muzyka: James Horner
Zdjęcia: John Schwartzman

Występują:  Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Martin Sheen, Sally Field

Opis fabuły: Nowy start serii. Peter Parker musi zmierzyć się zarówno z dorastaniem, byciem superbohaterem, jak i człowiekiem Jaszczurem.

Cześć 2

Data Premiery: 25 kwietnia 2014
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Reżyseria: Marc Webb
Scenariusz: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner
Muzyka: Hans Zimmer
Zdjęcia: Daniel Mindel

Występują:  Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Dane DeHaan, Paul Giamatti, Sally Field

Opis fabuły: Spider-Man staje do walki z Electro. Do miasta powraca także Harry Osborn, dzięki któremu Peter odkrywa, że wszystkich złoczyńców łączy ze sobą OsCorp.

Ciekawostki:

Część 1

Obsada:
- W kręgu zainteresowań twórców jako kandydatki do roli Gwen Stacy znalazły się: Mia Wasikowska, Teresa Palmer, Dianna Agron, Imogen Poots, Emma Roberts, Lindsay Lohan, Lilly Collins, Ophelia Lovibond, Mary Elizabeth Winstead, Georginia Haig, Hilary Duff, Dominique McElligott, Ashley Greene, Scout Taylor-Compton, Amber Heard, Brooklyn Decker, Emily Browning, Anna Kendrick I Sara Paxton.
Obsada:
- Do zagrania głównej roli byli brani pod uwagę: Taylor Lautner, Joseph Gordon-Levitt, Robert Pattinson, Daniel Radcliffe, Michael Cera, Zac Efron, Xavier Samuel, Jim Sturgess, Josh Hutcherson, Logan Lerman, Jamie Bell, Michael Angarano, Alden Ehrenreich, Aaron Taylor-Johnson, Anton Yelchin i Liam Aiken. 
- John Slattery, Sam Elliott i R. Lee Ermey byli rozważani do roli J. Jonaha Jamesona przed tym jak postać została wycięta ze scenariusza. J.K. Simmons był także zainteresowany ponownym zagraniem tej postaci.
- Michael Fassbender był początkowo rozważany do roli doktora Curta Connorsa, ale zrezygnował na korzyść zagrania Magneto w filmie "X-Men: Pierwsza klasa". Rozważano także kandydaturę Christopha Waltza. Wcześniej zaś, kiedy jeszcze film miał być czwartą częścią "Spider-Mana" w reżyserii Sama Raimiego, Connorsa miał ponownie zagrać Dylan Baker. 
- Rhys Ifans zrezygnował z zastępstwa kaskaderów w filmie.
- Anne Hathaway miała zagrać Felicię Hardy (Black Cat). 
- Początkowo film planowano jako czwartą część "Spider-Mana" Sama Raimiego. Kiedy pomysł upadł i zdecydowano się na odświeżenie serii, kandydatami na reżysera, oprócz Marca Webba, który ostatecznie stanął za kamerą, byli James Cameron, David Fincher, Wes Anderson, Neill Blomkamp, Kathryn Bigelow i Nimród Antal.
Błędy w filmie:
- Kiedy dr Connors i Peter rozmawiają w domu, można zobaczyć zielony ekran w okularach dr Connorsa.
- Podczas polowania na doktora Connorsa w kanałach, Peter odbiera telefon komórkowy. Sygnały telefonów komórkowych nie docierają do lokalizacji podziemnych bez pikokomórki.
- Po zaparkowaniu  BMW 7, które potem kradnie złodziej  słychać zaciągany tradycyjny ręczny hamulec którego ten samochód nie posiada. 
- Kiedy Peter wpada przez dach na ring, leżą na nim deski. W kolejnych ujęciach deski nagle znikają.
- Kiedy Peter odkrywa swoje moce w łazience, ilość pasty do zębów na lustrze zmienia się pomiędzy ujęciami. 
- W jednej ze scen kapitan Stacey strzela ze strzelby do Jaszczura. Wystrzeliwuje jednak o wiele więcej pocisków, niż broń ta może pomieścić bez konieczności ponownego załadowania. 
- W jednej ze scen podczas rozmowy z Peterem, wujek Ben bawi się kostką Rubika. Kiedy wychodzi z pokoju zostawia kostkę w rogu biurka chłopaka. Jednak w kolejnym ujęciu kostka leży na przeciwnej stronie biurka, obok komputera.
- Kiedy wujek Ben zostaje postrzelony, przez chwilę szarpie się z napastnikiem, a potem upada na ziemię z założonymi okularami. Jednak gdy chwilę później podchodzi Peter, widzimy, że okulary wujka Bena leżą na ziemi w pewnej odległości od jego głowy.
- Kiedy Peter wchodzi do pokoju Gwen, ma ze sobą plecak. Zostawia go, gdy wychodzi zmierzyć się z Jaszczurem na moście. Jednak gdy przybywa na szczyt mostu widzimy, że ma przy sobie swój plecak.
- Kiedy Peter mówi Flashowi by puścił Gordona, ma na sobie plecak. Jednak gdy później Flash uderza Petera, ten plecaka już nie ma. 
- Kiedy Peter opisuje doktora Connorsa kapitanowi Stacy'emu, dotyka swojej lewej ręki by pokazać jego brakującą rękę. Connorsowi brakuje jednak prawej ręki, a nie lewej.
- W jednej ze scen Peter podaje doktorowi Connorsowi kubek kawy. Możemy jednak zauważyć, że w jednym ujęciu trzyma kubek od góry, a w kolejnym ujęciu od dołu.
- Kiedy Gwen odwiedza dom Petera pod koniec filmu, Peter stoi na ganku. Za szklanymi wejściowymi drzwiami widzimy ciemność, co sugeruje, że światła są wyłączone. Jednak gdy Peter wchodzi do domu w korytarzu palą się światła.
- Kiedy Peter po raz pierwszy rozmawia z Gwen na szkolnym korytarzu, wyciąga z uszu obie słuchawki. Jednak przez dalszą część rozmowy widzimy przewód zwisający z jego prawego ucha. 
- Kiedy Peter czyta na dachu książkę doktora Connorsa, możemy zauważyć w niej błąd ortograficzny. Zamiast poprawnego zdania "Where do we go from here..." napisane jest błędne "Were do we go from here...".
- Kiedy doktor Connors staje się Jaszczurem, przybiera znacznie większe rozmiary od swojej ludzkiej formy, co niszczy jego ubrania. Powinien więc zostać nagi. Jednak gdy po pierwszej transformacji widzimy go w kanałach, jego ciało jest okryte.
- W jednej ze scen Gwen opuszcza wieżę Oscorp by spotkać się ze swoim ojcem. Słyszymy wtedy dźwięk zatrzymującego się samochodu. Jednak od samego początku sceny ten samochód stoi w miejscu z otwartymi drzwiami.
- Kiedy Peter zdobywa list gończy za mordercą wujka Bena, jest napisane na nim: "Wanted for Questioning". Jednak gdy pod koniec filmu wiesza list w swoim pokoju widzimy, że napis zmienił się na: "Wanted for Murder".
- Kiedy Spider-Man wychodzi z kanałów, dzwoni do Gwen ze swojego telefonu komórkowego. Nie ma jednak przy sobie niczego, w czym mógłby schować ten telefon, a jego strój nie posiada żadnych kieszeni. 
Miejsce kręcenia:
- Film kręcono w Los Angeles, Culver City, Bellflower (Kalifornia, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). 
Pozostałe:
- Na początku stycznia 2010 roku wytwórnia Sony ogłosiła rezygnację z kręcenia czwartej części "Spider-mana" z reżyserem Samem Raimi i odtwórcą tytułowej roli Tobey Maguirem. Postanowiono odświeżyć serię z nowymi aktorami i nową historią. Zdjęcia kręcono od 6 grudnia 2010 roku do 9 maja 2011 roku.

Cześć 2

Obsada:
­- Alden Ehrenreich, Brady Corbet, Eddie Redmayne, Sam Claflin, Douglas Booth oraz Boyd Holbrook byli brani pod uwagę do roli Harrego Osbourna. 
- Jane Levy i Kristen Stewart były brane pod uwagę jako kandydatki do roli Mary Jane Watson, jednak całkowicie zrezygnowano z tej postaci w filmie.
- Shailene Woodley dostała rolę Mary Jane Watson i nawet zagrała w kilku scenach w filmie. Jednak jej rolę wycięto z filmu, ponieważ twórcy stwierdzili, że w filmie jest już za dużo postaci. 
Błędy w filmie:
- Kiedy Ciocia May rozmawia z Peterem o praniu jego rzeczy, ma w ręku kanapkę z dużą ilością wystającej sałaty, a następnie daje ją Peterowi. W kolejnym ujęciu Peter trzyma tę kanapkę, jednak nie wystają z niej już liście sałaty.
Miejsce kręcenia:
- Film był kręcony w Nowym Jorku, Rochester i na Long Island (Nowy Jork, USA) oraz w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Pozostałe:
- Film kręcono od 4 lutego do 25 czerwca 2013 roku.

Plakaty:

 Część 1:


Część 2:


Grafiki koncepcyjne: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz